Menu
HAKKIMIZDA

DAFNİ MİMARLIK

Dafni Mimarlık 2009 yılında Defne Sözbir tarafından Çanakkale Bozcaada’da kurulmuş olup 2012 yılı itibariyle İstanbul'daki ofisine taşınmıştır. Mimari, iç mimari ve restorasyon alanlarında hizmet vermeye devam eden ofis bünyesine 2014 yılında Restorasyon Uzm. Y.Mimar Can Sözbir katılmıştır.


 

HİZMETLERİMİZ

Dafni Mimarlık, konsept tasarımından uygulamanın teslim aşamasına kadar hizmet vermektedir. Çalışmalarını mimarinin konut, işyeri, otel, cafe, restoran gibi çeşitli işlev alanlarında sürdürmekte,  tarihi yapıların korunmasını ve sürdürülebilirliğini amaçlayan hizmetler sunmakta, projelerin büyüklük, konum ve niteliğine göre yurt içi ve yurt dışı projelerde çeşitli çözüm ortakları ile işbirliği içinde olmaktadır.

Dafni Mimarlık’ın sunduğu başlıca hizmetler aşağıdaki gibidir:

  • Rölöve – Restitüsyon – Restorasyon projeleri
  • Konsept Tasarımı
  • Mimari Projeler,Uygulama Kontrolörlüğü ve Uygulama Yönetimi
  • Mimari,İç Mimari ve Restorasyon Danışmanlık Hizmetleri
  • Mekanik-Elektrik, İnşaat Mühendisliği, Peyzaj Gibi Farklı Disiplinlerin Proje ve Uygulamasının Sağlanması ve Koordinasyonu
  • İç Mimari Uygulama Hizmetleri/Anahtar Teslim Projeler
DEFNE SÖZBİR

Yüksek Mimar - Mimari Tasarım | İTÜ

1980 yılında İstanbul’da doğdu.

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde 2002 yılında tamamlayarak aynı yıl çalışma hayatına başladı. 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı’na katıldı; eğitim sürecinde Aristotle University of Thessaloniki’de de eğitim gören Defne Sözbir “Tiyatro Mekanının Değişimi” tezini tamamlayarak “yüksek mimar” ünvanıyla mezun oldu.

Defne Sözbir, 2009 yılında Çanakkale Bozcaada’da ofisini kurdu. 2012 yılından beri faaliyetlerine İstanbul Nişantaşı’nda kurduğu ofisinde devam etmektedir.
 

CAN SÖZBİR

Restorasyon Uzm. Yüksek Mimar | İTÜ

1985 yılında İstanbul’da doğdu.

2003 yılında Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun oldu.

Lisans eğitimine 2003 yılında Yeditepe Üniversitesi  Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde başlayarak 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'ne geçiş yaptı.

2006-2007 öğretim yılında Fransa’da Marsilya - École Nationale Supérieure d'Architecture de Marseille Üniversitesi’nde öğrenim gördü ve 2008 yılında Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Aynı sene İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Restorasyon Anabilim dalına yerleşerek 2011 yılında yüksek mimar ünvanıyla mezun oldu.

Yüksek lisans tez konusu olan “Yeniköy Rum Okulu Restorasyon Projesi” çalışmalarında görev yapmış ve  2008 yılından itibaren koruma, restorasyon ve uygulama projelerinde yer alarak  bu alanda uzmanlaşmıştır.